Adresimiz : Kartaltepe Mh. Hayırlı Cd. Uzun Sk. No:20/A-1 Küçükçekmece/İSTANBUL 0212 698 44 46

bilgi@tasarimklima.com

VRF Klima Arıza Kodları

Vrf klima arıza kodları bazı durumlarda sizleri kurtarabilir. Bu yüzden kullanıcı kitapçığını okumak ve ya internetten kısa bir sorgulama yapmak vrf klima arıza kodu konusunda bilgi sahibi olmanıza yetecektir. Her ne kadar bizlere üstün özellikler sağlayarak hayatımızı kolaylaştırsalar da her teknolojik ürün gibi vrf klima arıza ihtimali olan bir cihazdır. Bu hatayı anlayıp, tamir etmek elbette teknik servisin işidir. Fakat cihaz ekranın da görülen hata kodu araştırılarak da en azında teknik servis olay yerine gelene kadar geçici bir çözüm bulunabilir.Vrf klima servis çağırmadan önce bu kısma bakarak söz konusu olan sıkıntıyı not alınız ve ekiplerimize haberdar ederseniz sıkıntılar daha çabuk halledilecektir. Unutmayın sizler için en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

VRF Klima Arızası Durumunda Ne Yapılmalı?

Herhangi bir sorun durumunda sistem ekranında bulunan vrf klima arıza kodları aranmalıdır ve bu doğrultu da servise haber verilmelidir. Konuya yabancı olan bir çok insan için vrf klima arıza kodu çok bir anlam ifade etmemektedir ama bizler için sorunun belirlenip en kısa sürede uygun müdahalenin yapılması için elzem konumdadır. Vrf klima arıza çıkarmasının en büyük sebeplerinden biri şüphesiz ki bakım aralıklarının önemsenmemesi ve yapılmamasıdır. Özellikle vakti gelen ürünün bakımı yapılmazsa çok büyük maliyetlerde sıkıntılar çıkarabilir. Bakım işlemlerinizi vrf klima servisi tarafından eksiksiz ve ekonomik bir şekilde yapılabilir. Ayrıca arızaları gidermek için kendimiz de uğraşmamalıyız. Basit gibi gözükebilen çoğu hata yanlış müdahale sonucunda daha da fazla sıkıntı çıkararak sizleri zor duruma sokabilir.

VRF Klimaların Kurtarıcısı 12 Arıza Kodu

Vrf klima arıza kodları belli durumlarda kullanıcı tarafından kontrol edilerek bertaraf edilebilir. Örneğin E7 kodu incelendiğinde 9 saniyede 7 kere yanan led ışık bizlere bu vrf klima arıza kodu tanımlamasında yardım eder. Bu kod ise dış ünitede bir geri besleme sıkıntısı olduğunu gösterir. Vrf klima servisleri bu sorun ile hemen hemen her gün karşılaşmaktadır. Çözmek için ise sebebine göre şu işlemler yapılabilir;

  1. Kompresörün sargı direncinin normal sınırlarda olup olmadığı kontrol edilir.
  2. Cihaz çalışır konumda iken yüksek ve düşük basınç değerleri incelenir.
  3. En basit çözüm olan iç ve dış ünite arasında aktarımı sağlayan kabloların sağlığı kontrol edilir.
  4. Devre kartının üzerinde ki yerleştirici ve bunun konumu kontrol edilir.
  5. Vrf klima arıza sinyal geri besleme bağlantı kablosunun kopmasından dolayı da olabilir. Bu durum da mutlaka kontrol edilir.

Daha fazla bilgi yada servis çağırmak için mutlaka 0212 698 44 46 – 0533 669 03 17 nolu numaraları arayınız.

Bizi Arayın>>>